Çeşme Suyu mu?.

Çeşme suyu zararlı mıdır?
Çeşme (şebeke) suları içerisinde birçok mikrop, klor, kireç ve dahası birçok hastalıkları beraberinde taşır, geçmiş zamandan bugüne kadar çoğu insanlar nasıl olsa eskiden de çeşme suyu içiyordum, şimdide içerim mantığıyla çeşme (şebeke) sularının zararların farkında değiller. Fakat orta yaşlardan sonra veya yaşlılıkta anlaşılıyor ki çeşit çeşit hastalıklar ve en çok görülen böbrek taşı aslında beklenmedik halde ortaya çıkıyor, fark edilmeyen ve fark edilen iki şey var ki; gençlik zamanlarında bana bir şey olmaz denilip arıtılmayan çeşmelerden içilen sular, fark edilen ise orta yaşlardan sonra ki başlayan sağlık sorunları, böbrek yetmezliği vesaire.

Aslında hemen hemen, hepimizin gördüğü karşılaştığı bir durum.
Neredeyse her evde zamanla kireçlenmiş su ısıtıcıları veya çaydanlıklar bulunur, şebeke suyu ile kaynayan suların aslında en güzel örneklerinden sadece birisi, 100 °C de kaynayan suyunuz kaynadığı halde yinede kireç’e sebep oluyor ise, pekala vücudunuz, böbrekleriniz ne hale geliyor hiç düşündünüz mü ?

Sadece çeşme sularımı bu kadar zararlıdır?

Başlıca olarak çeşme sularından bahsedebiliriz, fakat sadece onlar değil ! Plastik şişelerden veya damacanalardan içilen suları da es geçmemek gerekiyor. Neden mi ? plastiğin kanserojen maddeler içerdiğini hemen hemen artık hepimiz biliyoruz, Çoğunlukla Kadınlarda olmak üzere en çok rastlanan hastalıklardan biri ise meme kanseridir. İçme suyunuz aylarca kanserojen maddeler içeren plastik şişeler ve damacanalarda tutuluyor, sizce ne kadar sağlıklı olabilir ki ? yada ne kadar taze su tüketmiş sayılırsınız?

Waterboow Su Arıtma Cihazlarını denemek için bir neden daha…

Leave a comment


Bilgilerimin kayıt altında tutulmasına izin veriyorum.